• Home
  • Новини
  • Інклюзивна література на Різдвяному арсеналі
Вівторок, 28 листопада 2017 18:58

Інклюзивна література на Різдвяному арсеналі

Що нам сьогодні відомо про інклюзивну літературу в Україні?

16 грудня в рамках Різдвяного Арсеналу-2016 відбулася презентація надзвичайно важливого культурно-просвітницького проекту Інклюзивна література, організаторами якого є Видавничий центр "12" , БО "Право на Щастя".

Інклюзивна література – це: 
- література, в якій йдеться про людей з особливостями розвитку;
- література, створена для спільного використання із людьми з особливостями розвитку.
Основна мета інклюзивної літератури – виховати у суспільстві розуміння та толерантне ставлення до інакшості, залучити людей с особливостями розвитку до загального культурного середовища – шляхом цікавих книжкових пропозицій.

Рушійна сила проекту – українські автори, які пишуть про дітей з особливостями розвитку та українські видавництва, що мають у власному арсеналі видані книжки на цю тематику.

На цей момент проект охопив школи в 23 обласних центрах, до нього долучилися 8 авторів, 67 волонтерів і 1380 школярів. Організатори з авторами і волонтерами відвідали школи з презентаціями проекту для для учнів. Говорили проважливе і дізнавалися про розуміння інклюзії у шкільному середовищі України. До дискусії та обміну думками долучилися діти віком від 6 до 15 років.

У ході такого спілкування було отримано корисні дані, зокрема:
- На питання "Чи вчиться в твоїй школі дитина (діти) з інвалідністю?" 56% відповіли - "так", 43% - "ні", 1% - "важко відповісти".
- На питання "Чи хотів (хотіла) би ти, щоб у твоєму класі навчалася така дитина з інвалідністю?" 54% відповіли - "так", 44% - "ні", 2% - "важко відповісти". Серед причин діти зазначали, що вони не знають, як спілкуватися з такими однокласниками.
- На питання "Чи читав (читала) ти раніше книги про дітей з інвалідністю?" 22% відповіли - "так", 78% - "ні".
- На питання "Чи цікаво тобі було познайомитися з іншими книгами про діток з інвалідністю?" 88% відповіли - "так", 12% - "ні".

 Як бачимо, потреба в такій літературі в Україні є надзвичайно високою при практичній відсутності її або інформації про неї. Авторів і меценатів запрошуємо продовжувати долучатися до процесу створення формування такого важливого для розвитку будь-якого сучасного цивілізованого суспільства пласту.

Last modified on Вівторок, 28 листопада 2017 19:13